ΑΝΑΘΕΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ 2

ΠΡΑΞΗ 4η

Στη Βούλα και στο Γραφείο της Διεύθυνσης του 1ου ΓΕΛ Βούλας, σήμερα Τετάρτη 20/12 /2017 και ώρα 08:15 πμ συνήλθε σε σώμα, η επιτροπή διενέργειας του διαγωνισμού για την ανάδειξη ταξιδιωτικού γραφείου στο οποίο θα ανατεθεί πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής της Β΄ τάξης, σε Γερμανία-Ελβετία , σύμφωνα με την υπ’ αριθμ.545/15-12-2017 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος που αναρτήθηκε.

Η επιτροπή, αρμόδια για την αξιολόγηση των προσφορών, αφού εξέτασε ενδελεχώς αν οι προσφορές που κατατέθηκαν πληρούσαν τις προδιαγραφές που είχαν τεθεί από το Σχολείο και αναγράφονταν στην προκήρυξη και αφού έλαβε υπ όψιν την ποιότητα και την ασφάλεια των ξενοδοχείων και των μέσων μεταφοράς, καθώς και τις ώρες πτήσεων, προκειμένου να γίνει εκμετάλλευση του χρόνου, σε σχέση με την προσφερόμενη τιμή, το πλήρες και αναλυτικό πρόγραμμα επισκέψεων καθώς και την εμπειρία και αξιοπιστία του ταξιδιωτικού γραφείου.

Α π ο φ ά σ ι σ ε

ομόφωνα την ανάθεση της πραγματοποίησης της εκπαιδευτικής εκδρομής στο ταξιδιωτικό γραφείο “Manessis.”Η προσφερόμενη τιμή κατ άτομο ανέρχεται στα πεντακόσια εβδομήντα (570) ευρώ και περιλαμβάνει: Αεροπορικά εισιτήρια με απ ευθείας πτήσεις, πούλμαν καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής, συμπεριλαμβανομένων και των μετακινήσεων από το σχολείο προς το αεροδρόμιο και αντίστροφα,1 Διανυκτέρευση στην Κολμαρ και 2 διανυκτερεύσεις στην Χαιδελβέργη με πρωινό και δείπνο για 3 ημέρες( 3 πρωινά-δείπνα),ξεναγήσεις σε όλες τις πόλεις από ξεναγό καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής, επιστροφή χρημάτων σε περιπτώσεις αιφνίδιας ασθένειας ή ανωτέρας βίας.

Η μετακίνηση θα προγματοποιηθεί από Τετάρτη 14-3-2018 έως και Σάββατο 17-3-2018 με πτήσεις: Αναχώρηση για Ζυρίχη, ώρα 06:30 και κωδικούς πτήσης LX 1843 με SWISSκαι επιστροφή από Φρανκφούρτη, ώρα 21:00 και κωδικό πτήσης LHμε 1284 LUFTHANSA.

Τα  ταξιωδιτικά γραφεία που υπέβαλαν επίσης προσφορές ήταν:

1) ZORPIDISTRAVELμε προσφερόμενη τιμή 669 ευρώ και

2}AT.HOLIDAYSμε προσφερόμενη τιμή 622 ευρώ.

Γι αυτό συντάχθηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Η Διευθυντρια και Πρόεδρος της επιτροπής                         Τά Μέλη