MAKE A WISH

Αυτά τα Χριστούγεννα κάθε Ευχή μας, έχει τη δύναμη να αλλάξει τη ζωή παιδιών που δίνουν το δυσκολότερο αγώνα υπάρχουν παιδιά που μεγαλώνουν διαφορετικά από τα άλλα. Ζούνε καθημερινά, κουβαλώντας στους ώμους τους ένα δυσανάλογο βάρος για το τρυφερό της ηλικίας τους. Αυτά τα παιδιά προσπαθεί να αγκαλιάσει το Make-A Wish®, πραγματοποιώντας τις επιθυμίες τους, εμψυχώνοντάς τα στο δύσκολο αγώνα που δίνουν, για να πετύχουν ότι για άλλους είναι αυτονόητο. Να ζήσουν μια φυσιολογική ζωή να βρουν τη Δύναμη, τη Χαρά και την Ελπίδα να συνεχίσουν να παλεύουν για ένα καλύτερο αύριο.

Το σχολείο μας είναι γεμάτο με αστεράκια! Μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν στο πρόγραμμα “Αστέρι της Ευχής” του Make A Wish / Κάνε Μία Ευχή Ελλάδος, αγοράζοντας δεκάδες Αστέρια της Ευχής για τα παιδιά που έχουν ανάγκη. Η κίνηση έγινε με πρωτοβουλία της Φιλολόγου κ. Ε. Μπόττη.

Να και το πιστοποιητικό Υιοθεσίας “Αστέρι της Ευχής” 2018-2019 για το 1ο Ημερήσιο Γενικό Λύκειο Βούλας.